Partneři projektu

Hnutí DUHA OlomoucHnutí DUHA Olomouc se věnuje ochraně a monitoringu velkých šelem od roku 2002, převážně v Beskydech a navazujících pohoří. Rozsáhlá osvětově-vzdělávací kampaň zahrnuje výukové programy na školách, přednášky v obcích, semináře pro odbornou veřejnost, publikační činnost a informování pomocí webových stránek. Hnutí DUHA pomocí vyškolených dobrovolníků provádí intenzivní terénní monitoring, jehož cílem je mj. znejistit případné pytláky (tzv. vlčí hlídky). Chovatelům ovcí v oblastech výskytu velkých šelem pomáhá se zabezpečením stád a účastní se rozhodovacích procesů v kauzách, které ohrožují migrační koridory nebo jádrové oblasti výskytu velkých šelem.

 

Fatranský spolok

Fatranský spolok se zaměřuje na monitoring velkých šelem a vzdělávání na místní úrovni. Pravidelně pořádá vzdělávací semináře a monitoring medvědů na Malé Fatře. Členové Fatranského spolku mají více než dvacet let zkušeností monitoringem velkých šelem.

 

 

 

 

 

 

 

logo Pracownia na rzecz wszystkich istot

 

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot je polská organizace s dlouholetými zkušenostmi v oblasti sledování výskytu a početnosti volně žijících živočichů včetně velkých šelem. V každodenní práci využívají osvědčené postupy a nejlepší dostupné znalosti. Sdružení více jak 15 let monitoruje stavbu přechodů pro zvěř na dálnicích a jejich následné využívání zvířaty; patří k odborníkům v tomto oboru. Provádí komplexní opatření na ochranu koridorů volně žijících živočichů v Polsku.

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

vytvořil Michal Kandr